۱۳۹۱ اردیبهشت ۲۵, دوشنبه

داریوش اقبالی آهنگ مصلوب را به شاهین نجفی تقدیم کرد!http://soundcloud.com/dariush-eghbali/dariush-masloob

داریوش اقبالی شاعر پرآوازه آهنگ مصلوبش را به شاهین نجفی تقدیم کرد

 آهنگ مصلوب درباره آوازه خوانی است که به جرم خواندن حقایق (به صلیب صدایش مصلوب شده ) به صلیب کشیده شده

خواننده ای که قسم یاد می کند از گفتن و خواندن حقایق باز نایستد تا لحظه مرگش!...

 گفتنی است ایمان شیر علی با نوشتن نامه سرگشاده ای دیروز از داریوش درخواست کرده بود آهنگی برای شاهین نجفی بخواند.

((نامه سرگشاده ایمان شیرعلی به داریوش اقبالی))


با درود به داریوش گرامی!

من ایمان شیرعلی هستم. زمانی که شما در سالهای قبل از انقلاب و در دوره جوانی برای امثال پدر و مادر من میخواندید، من در این دنیا نبودم. اکنون که خواننده محبوب نسل جوان و از جمله خود من هم هستید، پدر من دیگر در این دنیا نیست. پدر من را رژیم جمهوری اسلامی در سال 61 به دلیل مخالفت با این نظام اعدام نمود. من یک فعال جنبش آزادیخواهی نسل جوان ایران و یک کنشگر جنبش علیه اعدام هستم.
داریوش عزیز!
لابد خبردار هستید که شاهین نجفی را اسلامیها به خاطر خواندن ترانه «آی نقی» مرتد شمرده و برای سرش جایزه تعیین کرده اند. برای او و جوانانی که در کمپینی تحت عنوان «کمپین یادآوری امام نقی به شیعیان» فعالیت میکنند از آیت الله صافی گلپایگانی حکم ارتداد گرفته اند.
به نظر من و بسیاری از جوانان داخل و خارج کشور دوره فتوای قتل دادن به سر رسیده است. دوره مثله کردن امثال فرخزادها به سر رسیده است. شاهین نجفی حق داشته و دارد که هر چه دلش میخواهد بخواند. فرخزاد حق داشت قرآن را طنز کند. همانگونه که علیا ماجده در مصر حق داشت به خاطر اعتراض به قدرتگیری اسلامیها در کشورش و علیه عقاید زن ستیز آنها برهنه شود. به نظر ما دست بر قضا اگر قرار است بر سر حق و ناحق حرف بزنیم این آیت الله گلپایگانی ست که به خاطر فتوای قتل دادن بایست دستگیر و محاکمه بشود.
داریوش عزیز در این کشورهای غربی که من و شما زندگی میکنیم ترساندن انسانها به هر دلیلی و تهدیدشان به قتل جرم جنایی محسوب میشود. به نظر ما این خیل دستگاه طفیلی آخوند میباشد که به خاطر اعمال و رفتار غیر قانونی و خشونت آمیزش بایست دستگیر و محاکمه شود. ما جوانهای داخل و خارج کشور اسلام و قوانینش را نمیخواهیم. ما روزه اجباری نمیخواهیم. ما حجاب را عین خشونت به زن میدانیم. از نظر ما جدا سازی عین آپارتاید است. ما این حکومت را نمیخواهیم. از ریشه و بن نمیخواهیم. پدران و مادران ما نمیخواستند، ما و نسل بعد از ما هم نمیخواهد. ما حق داریم به صورت نوشته، به صورت طنز، بصورت ترانه، با رنگ و مدل موهایمان، با مدل راه رفتنمان، با سکوت و فریادمان با هنرمان، با احساساتمان این نه بزرگ را به اسلام و به حکومتش فریاد بزنیم. شاهین نجفی این کار را کرد، فرخزاد این کار را کرد، ندا و اشکان و سهراب و ... این کار را کردند و خود شما داریوش گرامی به همین نحو رفتار کردید. به همین خاطر من از شما درخواست میکنم با اعلام حمایت از کمپین ما علیه اسلامیون و در دفاع از شاهین نجفی از حق ما و همه جوانها در این مبارزه حمایت کنید. به نظر ما باید تقلای وحشیانه آیت الله های ایران و دستجات تروریست اسلامی را با چنان عکس العمل اجتماعی بزرگی روبرو کرد که دیگر هیچ اسلامیستی به خودش اجازه ندهد راست راست راه برود و مجوز قتل و ترور برای این و آن صادر کند. از جنبش ما حمایت کنید. از مبارزه بر علیه فتوای ترور شاهین نجفی حمایت کنید. جنبش ما را تقویت کنید.

با احترام
ایمان شیرعلی

شنبه، ۲۳ اردیبهشت ۱۳۹۱
12.05.2012
((آهنگ مصلوب))


به صليب صدا مصلوبم ای دوست
تو گمان مبري مغلوبم ای دوست
شرف نفس من اگه شد قفس من
به سكوت تن ندادم حالا ميرم بي‌كفن
وقتي گفتن يه گناه بود مثل ديدن يا شنيدن
معني آواز هم اين بود ته بن‌بست داد كشيدن
وقتي حتي توی خلوت فكر آزادي قفس بود
گفتني‌ها رو مي‌گفتيم اگه فرصت يه نفس بود
به گناه صدا با جرم گفتن
اگه روي صليب ويرون شدم من
شرف نفس من گه شد قفس من
به سكوت تن ندادم تا نميرم بي كفن
توي شب‌هاي سكوت فرياد من بود
ته جنگل خواب بيــــداري رود
از غروب هراس تا صبح موعـــود
تيغ خشم خليل بر قلب نمــــرود
در عذاب تشنگي گم حسرت من بوي گندم
بر دلم داغ شقايق از عذاب تلخ مردم
از كسي كه مثل بختك تو شب‌هام انداخته سايه
يه سوال ساده كردم نفرت من شد گلایه

منبع صفحه فیسبوک داریوش اقبالی  http://www.facebook.com/dariush2000

هیچ نظری موجود نیست: