۱۳۹۱ اردیبهشت ۲۹, جمعه

به یک بابک خرمدین احتیاج داریم که اسم و عکس تمام شکنجه گران زندان ها را پیدا کند، چند هفته بعد از این ویدیو محسن بیک وند از قربانیان شکنجه در زندان به قتل رسید!


یکی از فامیل های نزدیک من خیلی حزب الهی است البته همه می گویند از جنگ موجی شده و مغزش درست کار نمی کند
و قبل از جنگ هم یک بیماری مغزی خطرناک گرفت که نزدیک بود بمیرد و مغزش را خیلی تحت تاثیر قرار داده بود...
به هرحال در موقع درگیری های بعد از انتخابات احمدی نژاد هر روز عکس بسیجی ها و لباس شخصی ها را چک می کردم که نکنه او هم جزو آنهایی باشد که مردم را می زنند... یک روز طاقت نیاوردم و زنگ زدم به برادرش و گفتم مردم را دارند توی خیابان ها می کشند، گفت:((حقشان است نروند بیرون برای تظاهرات ...))
گفتم برایت متاسفم که مردم را به رژیم می فروشی ببینم اگر یک روز سر خودت همین بلاها را آوردند همین حرف را می زنی یا نه...و خواستم به دادشت بگی اگر عکسش روی اینترنت بیاد که دارد مردم را می زند...اسم و محل زندگیش همه جا پخش می شود چون مردم دارند از بسیجی ها فیلم و عکس می گیرند...می فهمی که چی می گم؟!!!...

یک لحظه مکث کرد و آب دهنش را قورت داد و گفت:(( نه ما که از این کارها نمی کنیم اونهم فقط حرف می زند ولی نمی رود...))
، با لحن محکمی گفتم:((من اگر عکس فامیل های خودم را هم ببینم اسم و آدرسشان را به مردم می دهم...خواستم بدانید...))
این را گفتم و درسکوت او تلفن را قطع کردم...شاید برای همین است که هیچوقت آنها را در عکس ها ندیدم...

منظورم این است که شکنجه گرها هم پدر و مادر و فامیل و همکار و هم محل دارند و وظیفه آنهاست که مردم را در جریان بگذارند!.

به یاد محسن بیک وند یک زندانی عادی در زندان رجایی شهر کرج، بند یک، سالن یک، تاریخ یک خرداد ١٣٨٩،  این پسر درخواست کمک کرد از مردم ایران از جنایت علیه بشریتی که بر او و دیگر زندانیان می رفت بوسیله  حسن آخریان رئیس اندرزگاه  زندان رجایی شهر کرج، که او را به شدت شکنجه کرده بود و دستش را شکسته بود، حسن آخریان رئیس اندرزگاه  زندان رجایی شهر کرج مواد مخدر شیشه مصرف می کند و اتاق شکنجه باز کرده...چند هفته بعد از این ویدئو محسن بیک وند در زندان به قتل رسید و ما مردم هنوز سکوت کردیم!!!زندان رجایی شهر کرج بعنوان یکی از پر خطرترین زندانهای ایران، بصورت تبعیدگاه محل نگهداری بیش از ۷۰ زندانی سیاسی است، این زندان در سایه خودسری مسولان و مدیریت آن همواره شاهد موارد متعددی از شکنجه، تجاوز، قتل و سایر موارد نقض حقوق بشر است.
خبرگزاری هرانا، ارگان خبری مجموعه فعالان حقوق بشر در ایران در سلسله انتشار اسناد خود با موضوع خودسری مسولان این زندان به انتشار ویدیویی دیگر اقدام نمود.
این ویدیو که در زندان رجایی شهر کرج ضبط و از طرقی که بنا به دلایل امنیتی از ذکر آن معذور هستیم به بیرون زندان منتقل شده است به شکنجه و ضرب و شتم چند زندانی توسط مسولان بند برخلاف تمامی اصول قانونی و انسانی می پردازد.
این اسناد به خوبی بعنوان مشتی از خروار، گویای وضعیت وخیم زندانیان این زندان و بی توجهی مسولان سازمان زندانها و قوه قضاییه است.
در رابطه با چینش مدیریتی این زندان باید اشاره شود، ریاست سابق این زندان (م.ش) به دلیل قاچاق دختران ایرانی به کشورهای حاشیه خلیج فارس در سال ۸۲ بازداشت و محکوم شد، همینطور مسول سابق حفاظت این زندان (خادمی) نیز به دلیل ارتباط نامشرع با چند تن از زندانیان زن این زندان به محل دیگری تبعید شد، همینطور باید اشاره کرد به پزشک و تنی از مسولان تعاون و مسولان بندها که به دلایلی چون روابط نامشروع و همینطور قاچاق مواد مخدر در محدوده زمانی ۱۸ ماه اخیر بازداشت شده اند.
تعداد بسیاری از زندانیان محبوس در این زندان منجمله شاهدانی که در مقابل دوربین نشسته اند، برای حفظ امنیت و جان خود از تمامی سازمانهای مدافع حقوق بشر استمداد طلبیده اند، آنها امید دارند با افشاگری های خود علیرغم در خطر قرار گرفتن امنیت جانی بتوانند بهبودی را در موضوع مدیریتی این زندان و رعایت حداقل حقوق خود شاهد شوند.

http://www.hra-news.org/1389-01-27-05-27-21/3740-1.html


http://hra-news.org/component/content/article/55-1389-01-14-13-18-46/1669-1.html

هیچ نظری موجود نیست: