۱۳۹۱ شهریور ۹, پنجشنبه

"جفري فلتمن" معاون سابق وزير امور خارجه آمريكا با خامنه ای دیدار کرد!

  "جفري فلتمن" معاون سابق وزير امور خارجه آمريكا و مدیر سیاسی سازمان ملل در حال حاضر با خامنه ای دیدار کرد!


 جفری.د .فلتمن  (متولد C 1959) در امریکا و یک یهودی تبار است، او معاون دبیر کل سازمان ملل در امور سیاسی است. به عنوان رئیس گروه امور سیاسی سازمان ملل متحد فلتمن نظارت بر تلاش های دیپلماتیک سازمان ملل متحد برای جلوگیری و کاهش درگیری ها در سراسر جهان، او رکورد قابل ملاحظه ای در مبارزه با حزب الله لبنان دارد.


جالب توجه این است که درست ۳ ماه پیش ایشان با  کناره‌گیری از معاونت وزیر امور خارجه آمریکا
 به سمت مدیریت سیاسی سازمان ملل منصوب شد...  ;)

سایت محافظه‌کار «رجا‌نیوز» هویت همراه‌ بان کی مون٬ دبیرکل سازمان ملل در دیدار با علی خامنه‌ای٬ رهبر جمهوری اسلامی را جفری فلتمن٬ معاون سابق وزیر امور خارجه آمریکا اعلام کرد.
جفری فلتمن روز چهارشنبه (هشتم شهریور) به همراه دبیر کل سازمان ملل به منظور شرکت در شانزدهمین اجلاس سران عدم تعهد به تهران سفر کرده و در دیدار با آقای خامنه‌ای هم حضور داشته است.
آقای فلتمن در این دیدار کنار بان کی مون نشسته بود که در دیدار‌های بین‌المللی رهبر جمهوری اسلامی کم سابقه بوده که مهمانی در چنین جایی بنشیند.
سایت «رجا‌نیوز» در گزارش خود از فلتمن به عنوان «نخستین» مقام بلند‌پایه سابق آمریکا نام برده که پس از انقلاب اسلامی به تهران سفر کرده است.
این سایت نوشته فلتمن در حال حاضر مدیر سیاسی سازمان ملل است و‌ بان کی مون به «اصرار» وی در شانزدهیمن اجلاس جنبش عدم تعهد حضور یافته است.
«رجا‌نیوز» همچنین به نقل از روزنامه لبنانی «النهار» نوشته است آقای‌ بان به «اصرار» فلتمن به تهران سفر کرده و درباره برنامه‌ هسته‌ای ایران و بحران سوریه با مقام‌های جمهوری اسلامی گفتگو کرده است.
جفری فلتمن دیپلمات آمریکایی و سفیر سابق آمریکا خرداد ماه امسال به سمت معاون امور خاورمیانه دبیرکل سازمان ملل منصوب شده است.
فلتمن به زبان‌های عربی، فرانسه و مجارستانی تسلط کامل دارد و «رجا‌نیوز» وی را «نگهبان» بان کی مون در سفر به تهران معرفی کرده است.
او از ۲۰۰۴ تا ۲۰۰۸ میلادی سفیر آمریکا در لبنان بود، مدتی نیز به عنوان دیپلمات در عراق، اسرائیل، تونس، مجارستان و هائیتی فعالیت کرده است.
جفری فلتمن در دیدار بان کی مون با علی لاریجانی٬ رئیس مجلس نیز حضور داشته است.

حضور دیپلمات آمریکایی در دیدار دبیرکل سازمان ملل با محمود احمدی‌نژاد

فلتمن در دیدار بان کی مون با سعید جلیلی٬ دبیر شورای عالی امنیت ملیمنبع:

http://www.farsnews.com/newstext.php?nn=13910323000075

http://en.wikipedia.org/wiki/Jeffrey_D._Feltman

http://www.digarban.com/node/8738


هیچ نظری موجود نیست: